Koriskesäleirit kesällä 2025
24.3.2025

Kesäkuun korisleiri
2.-6.6.2025 Killan koululla (Sarvimäentie 35, Kerava)
Kori-80 tarjoaa hauskaa, monipuolista ja laadukasta liikuntaa koripallon parissa. Kesäkuun leirin kohderyhmää ovat lapset, jotka ovat syntyneet 2012-2018 ja joilla on jo kokemusta koripallosta.
Leirin tavoitteena on tarjota lapsille mahdollisuus kehittää koripallotaitojaan erilaisten harjoitteiden ja leikkien avulla, osaavien valmentajien seurassa. Päivän aikana leikitään koripallon parissa niin ulkona kuin sisällä. Valmentajat ovat osaavia koripalloilijoita.
Leireillä tarjotaan lämmin lounas päivittäin noin klo 11.30.
Leirin lopuksi pidetään leikkimielinen taitokilpailu.
Elokuun-koriskesäleiri
28.7.-1.8.2025 Killan koululla (Sarvimäentie 35)
Leiri on suunnattu 2013-2018 syntyneille, koripallosta kiinnostuneille tytöille ja pojille. Aiempaa kokemusta koripallon pelaamisesta ei tarvita.
Leiri on mainio keino tutustua liikunnan tarjoamiin hyvän olon tuntemuksiin ja luoda pohjaa urheilulliselle elämän tavalle.
Leirillä liikutaan monipuolisesti erilaisista liikuntaleikeistä koripallon alkeisiin osaavien valmentajien kanssa. Leirin perusteella lajista innostuneille löytyy helposti syksyllä oma ryhmä.
Leireillä tarjotaan lämmin lounas päivittäin noin klo 11.30.
Leirin lopuksi pidetään leiriturnaus.
Koripallon Minileirit
9.-11.6. ja 4.-6.8.2025 Killan koululla (Sarvimäentie 35)
Leirit on suunnattu 2014-2018 syntyneille koripallosta kiinnostuneille tytöille ja pojille. Aiempaa kokemusta koripallon pelaamisesta ei tarvita.
Leiri tarjoaa lapsille ohjattua kesätoimintaa ja kipinän syttymistä koripalloharrastukseen. Leirillä liikutaan monipuolisesti erilaisista liikuntaleikeistä koripallon alkeisiin osaavien valmentajien kanssa. Leirin perusteella lajista innostuneille löytyy helposti syksyllä oma ryhmä.
Leiriaika on klo 9.00-12.00.
Tule mukaan! Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä.